Білий колір в інтер'єрі - як і з чим поєднувати?

Білий колір в інтер'єрі - як і з чим поєднувати?

Кожен наш дизайн інтер’єру є індивідуальним, але все ж є особливість, яка їх об’єднує - світла та часто, навіть біла кольорова гамма. Хоча б один з кольорів є білим, звичайно, якщо клієнти не бажають протилежного. 


Білий колір переважає в наших дизайнах тому, що він виконує багато функцій : розширює приміщення, додає легкості, робить образ кімнати цілісним, елегантним та легко поєднується з багатьма кольорами та відтінками.


Як поєднувати білий колір в дизайні інтер’єру?

 

  1. •Перше, на що хотілось би звернути увагу - не можна використовувати дешевих барвників. Якщо фарба дешева,то і склад не може гарантувати вам ідельно білого кольору. Дешеві фарби зазвичай мають  блакитний або зелений відлив. Лише якісні фарби можуть гарантувати вам дійсно білий колір.
  2. •Для дизайнерів було б занадто просто використати звичайний білий, тому доволі часто ми і обираємо «off-white». «Оff-white» - це не просто білий колір, а більш складні його похідні. Для того щоб створити стильний  та актуальний інтер’єр «off-white», спочатку необхідно обрати базовий відтінок білого кольору, до прикладу, топлене молоко чи екрю. Потім ми на одній стіні додаємо в нього зовсім трішки рожевого, а на іншій - лимонно - блакитного. Так ми отримуємо вже не «нудний білий», а прихований ефект білого : кольорові акценти будуть проявлятися по-іншому залежно від освітлення. Ваша оселя буде виглядати стильно та не буде ефекту « холодних білих стін».
  3. •Як працює білий колір? Ви вже знаєте, що білий ми обираємо для візуального розширення приміщення. Але чи буде це працювати, якщо в кімнаті доволі темно та немає великих вікон? Щоб цей колір відкрився повністю та виконував свої функції його каталізатором буде світло.

    Сприйняття білої фарбованої поверхні дуже залежить від освітлення  приміщення. Класичний білий колір потребує великих вікон, що дорівнює хорошому освітленню.  Який буде тон кольору залежить не лише від величини вікон, а й від їх розташування, форми та висоти. Тому перш ніж робити світлий дизайн, вам потрібно врахувати такі моменти : величину та розташування вікон, поверх вашої квартири, затемнення приміщення деревами та ін. Якщо все на вашому боці - тоді сміливо обирайте світлу кольорову гамму вашої оселі! 

 

Отже, всі вище перелічені пункти ви прочитали і все ж вирішили робити світлий дизайн інтер’єру. Тепер розберемося, як і з чим його можна комбінувати. Якщо говорити коротко, то майже будь-який колір можна поєднати з білим. На фото за нашим дизайном інтер'єру вітальні видно, що білий колір поєднується з пастельними відтінками сірого, бежево-коричневого, темно-синього кольорів. Поєднання дуже лаконічне та стильне, і хоча ми обрали різні відтінки білого кольору, кімната виглядає досить світлою та просторою.

271xc36eded686cde7c4c06b393c7b6fb884.jpg

 

Ще приклади світлого дизайну інтер'єру в поєднанні з елементами декору та меблів за допомогою яких зроблено яскравий акцент. Здавалось би, дитяча кімната має бути яскравою, як можна зробити її цікавою за допомогою білого кольору? Дуже просто! На фото розроблений нами проект інтер'єру світлої дитячої кімнати, але за допомогою  акцентів у вигляді яскравих меблів, малюнків на стінах, декору вона не виглядає нудною! Кімната яскрава та водночас світла, а вся кольорова гамма чудово задає настрою.

272xc66d3a7a7b69bc1e6f3a5cb5b085d56b.jpg
272xfca5dcb0ff746135a713f9e263588855.jpg

 

Якщо у вашій кімнаті переважатимуть білі відтінки, але кольорових акцентів все ж хочеться, тоді можна зробити акцент за допомогою освітлення. Білий колір і всі його похідні відтінки - це чудовий фон для експерементів з освітленням. Якщо підібрати правильну кольорову гамму освітлення, то зможемо створити спокійний, світлий дизайн вдень та абсолютно інший ввечері, коли світло розставить всі акценти.

При виборі кольорової гамми також варто враховувати такі правила:
1) «Золоте правило», або правило «трьох кольорів» : 60% домінуючого кольору, 30% - другорядного; 10% - акцентного.

2)Потрібно дотримуватися балансу теплих та холодних тонів. Адже гармонійний інтер’єр завжди поєднує в собі теплі та холодні кольори.
3)Щоб палітра інтер’єру виглядала вдало, слід звернути увагу на тони і півтони основних кольорів.

4) Важливим є розуміння того, що кожен колір має власну «вагу» : м’які притишені відтінки та малюнки, які не будуть перенавантажувати дизайн, зроблять приміщення просторим та вільним за рахунок того,що вони мають невелику візуальну вагу. Дійсно круто, коли лише поєднанням кольорів ти можеш розширити маленьке приміщення візуально, або ж змінити певний колір та отримати зовсім новий дизайн інтер'єру кімнати.

273x9d54508a8e353957c4946852e0e75b94.jpg
273x306ecdcec842159c9bf92eae9ae11563.jpg

 

Зазвичай у ванній кімнаті немає вікон і хочеться кімнату зробити максимально світлою . Ми можемо візуально збільшити приміщення завдяки білому кольору, але не варто цим зловживати. Адже чисто біла ванна кімната виглядатиме дуже просто та нудно. Якщо поєднати білу раковину, ванну та підлогу з яскравими стінами, дзеркалами чи скляними перегордками, можна зробити ванну витонченою та вишуканою. Якщо ж ви не прибічник таких кольорів, можна поєднати відтінки білого так, що кімната виглядатиме багатогранно, хоча використано лише різний за тоном та відтінком білий колір. Якщо поексперементувати з текстурами і оздобити одну із стін ванної кімнати мозаїкою, або ж мармуром, додати правильне освітлення, то вона буде візуально більшою, елегантнішою та не менш багатогранною.

274x139f47385beb3e4e36386c8692feb62b.jpg
274xc34ec5193f7093b25f135ec4b742d7fb.jpg
274x071669947abb82eef9bd51578dc233b5.jpg

 

Звичайно, крім всіх перелічених вище критеріїв, необхідно враховувати і спосіб життя мешканців, їх індивідуальне сприйняття кольорів, призначення кімнат, в яких ми плануємо робити інтер’єр. Також, важливо знати, що світлий тон кімнати дуже легко може підкреслити всі дефекти ремонту, тому особливу увагу потрібно звернути на те, щоб уникнути таких недоліків  як : нерівні стіни, повалений горизонт, невірно розміщені акценти, або ж невдалі поєднання кольорів чи текстур.

 

Якщо дотримуватись балансу білого кольору, керуватись правильним та пропорційним поєднанням кольорів і тонів, то ваша оселя завжди виглядатиме актуально, стильно та гармонійно. 

Данило

Ще до початку проектування: ми не беремося за розробку чи реалізацію, якщо ідея клієнта не витримує нашої критики, або просто нам не подобається

Данило Кошулинський
Презентація компанії
Аналізуємо, проектуємо, втілюємо. А ви насолоджуєтесь!