Чим диван за 1000$ відрізняється від дивану за 8000$

Чим диван за 1000$ відрізняється від дивану за 8000$

Останнім часом доводилось багато їздити на орендованих авто, і не тільки через те, що Ford випускає бляшанки на колесах. Коли ти в робочій поїздці і плануєш зекономити - бронюєш завчасно непопулярну економічну модель, у якої замість сидіння табуретка з їдальні, отримуєш купу проблем: страхування не враховане, є обмеження за пробігом, авто в жахливому стані. А от коли ти на відпочинку, виділяєш бютжет на щось дороге і непрактичне, але виробник цього дива не боїться обізвати його «преміум», то тут усе на вищому рівні: тебе відвозять з готелю в офіс, там ти ставиш декілька підписів, залишаєш місячну зарплату, і катаєшся на машинці в своє задоволення, а після можна скинути її з гори, все одно страхування це покриває (жарт, звісно, але таки покриває, я читав договір). От і виходить, що, економлячи, ти накликаєш на себе купу проблем, а оплачуючи повну вартість, отримуєш повний спектр послуг. Чи ні?

Наприклад, ти вирішуєш, що на дивани треба виключно дивитись, а не використовувати за призначенням, і йдеш купувати шкіряний диван.

232xc0d069d41a99348b63ffa0b07bffe913.jpg

На що звернути увагу. В час, коли китайці підробляють навіть свої власні вироби, предметний дизайн не має жодного значення. Тому однакових моделей за ціною від 500 до 500 мільярдів доларів приблизно 499 999 999 500 шт +- десяток. Спершу потрібно відкинути усе що із замінника, бо він же мав бути таки шкіряний, а не з переробленої нафти. Тепер ціни стартують від 2000 за найпростіший варіант. Далі наповнювач - якщо він трьохшаровий - ідеальний варіант для сидіння (для споглядання значення має опосередковане), а не звичайний поролон, то ми виходимо на 3000. Жоден красивий диван не матиме розкладного механізму. Розкладний диван - це переважно щось, чого діти бояться до зрілості, а в старших людей від його вигляду починають боліти кістки. От ми й вийшли на 3600. А це я ще навіть не починав про рівну строчку, якийсь із 10 варіантів вичинки шкури і красиві ніжки, а не дерев’яні пеньки, які йдуть у базових моделях. От і виходить, що монстр-диван із підстаканниками, реклайнером, розкладачем, де все хрустить, скрипить, прилипає до тіла і перестає працювати через 22 хв після того, як пішли вантажники, - це даремно витрачені кошти. А витвір диванного мистецтва за 6-8 тис доларів - це витвір мистецтва, і ставлення до нього відповідне емоціям і відчуттям, які отримуєш у процесі експлуатації. Для особливо скептично налаштованих є ще один аргумент - втрата вартості. Фірмову річ із приємним виглядом завжди легше продати, ніж невідомо-що, бо зрозуміло, ніхто не знає, що воно таке.

233x8700e5dfbad5ba61961481064906c9f7.jpg

Дуже схожа ситуація зі світильниками, сантехнікою, електрофурнітурою, дверима, іншиим меблями: дешеве облазить, вигорає, деформується, тускніє, змінює колір, дряпається і просто розсипається на попіл. А дороге - воно необґрунтовано дороге, таке тільки для олігархів. Чи ні?

Зараз буде трохи нудного, тому накалатай собі чогось міцного (я про каву). Ми проаналізували кошторис реалізованих об'єктів і відгуки клієнтів - все суперсуб'єктивно (всі невигідні нам відгуки ми, звісно, не враховуємо). У підсумку прийшли до висновку, що перше, на чому не зекономиш, - це інтелектуальна робота. Якщо все продумано погано, а добре думати за погану плантню - дурний тон, то об’єкт не врятує навіть найдосвідченіший будівельник. У нас для таких випадків є спеціальне правило - ми не беремося за роботу. Зробити знижку - це зовсім інше, не варто плутати з «а я чув, що інші ролять дешевше». Наступне - це основа: фундамент, стіни, дах, вікна, інженерні комунікації і обладнання. Згадай про пана Ніф-Ніфа і його не менш відомих родичів. Далі йдуть речі, на яких краще не економити: змішувачі, санфаянс і все, що з цим пов’язано, джерела світла (не плутати зі світильниками), дверна фурнітура (так-так, найкращий виробник дверей може втратити авторитет, використавши дешеву фурнітуру), кухонні меблі, фурнітура і стільниця, кухонне приладдя і посуд, ще, можливо, плитка і паркет, але тут залежить від призначення приміщення, експлуатійних навантажень і прискіпливості власника. А от такі речі, як фарба для стін, можна перефарбувати; покриття підлоги - перекласти, знаючи кілька хаків, які ми використовуємо, наприклад, робити деформаційний шов під плінтусом вбудованих меблів так, що покриття можна перекласти, не рухаючи самі меблі; вимикачі, розетки - їх може замінити навіть мавпа; світильники - діти розіб’ють; меблі, котрі не вбудовані, Signal постійно виробляє якийсь хлам, в якого період піврозпаду 2 роки. А, точно, забув про найважливіше, заради чого все й затівається, - телевізор, аудіосистема, пилосос і блендер - вони застарівають в той момент, коли вперше потрапляють на полиці Фокстроту, тому я волію рекомендувати до покупки преумім серії минулих років - так воно має належну якість і адекватну ціну, бо ж до 90% вартості сучасної техніки - це огляди і анбоксінги в ютубі. Декор, килими, вази і решта речей без прямого призначення купується обов’язково і залишається в інтер’єрі навіки, тобто до моменту, коли дизайнер з фотографом пішли. Тут головне чеки зберегти.

Данило

Ще до початку проектування: ми не беремося за розробку чи реалізацію, якщо ідея клієнта не витримує нашої критики, або просто нам не подобається

Данило Кошулинський
Презентація компанії
Аналізуємо, проектуємо, втілюємо. А ви насолоджуєтесь!