Як контролювати майстрів

Як контролювати майстрів

Поки ти дитина, багато речей здаються простими та зрозумілими, за винятком тих, якими займаються дорослі, але то їхні справи. Пізніше ти дорослішаєш, і до тебе з’являються певні вимоги, яким краще постаратись відповідати, інакше… І добре, якщо ти навчився розрізняти, де вимоги мають сенс, а на які краще не реагувати. Можна уявити ситуацію, коли доросла людина, задіяна у якомусь виробництві, повністю нехтує вимогами, поставленими до неї, а потім жаліється, що у країні немає нормальної роботи. Хоча навіщо уявляти?

Мені кожного дня доводиться стикатися з безвідповідальністю на робочих місцях. Криворукі майстри, недобросовісні постачальники, неадекватні менеджери, продавці, яким би тільки втулити тобі товар, а далі «най ся діє Божа воля». А в результаті за їхні промашки все одно відповідати мені. Уявляю собі проблеми людей, котрі ніколи не стикались із будівництвом чи ремонтом, і їм доводиться познайомитись із усіма проблемами одразу.

Витративши добру частину життя і здорових нейронів на пошук адекватних партнерів, я зрозумів, що і це ще не все. Якщо чоловік успішно виконав для тебе якусь роботу, ти підрядив його на таку ж, потім ще одну і так далі, то обов’язково настане момент, коли «шеф, всё пропало». Або просто робота зроблена так, що хоч плач. Іронія в тому, що це може бути будь-хто з команди, а можуть і одразу всі. Сам того не помічаючи, з часом довіряєш людям щораз більше, і коли вони відчувають це, не маючи при цьому внутрішніх обмежень (отої штуки з дитинства), починається найбільша жесть.

221x775aca11aa16f161d34246a6090361f6.jpg

А от як це бачать люди, які ніколи не стикалися з будовами і ремонтами: майстрів треба брати оцих, бо робили брату/свату/тату/Валєрі, прораба нам нашо – і так намахає; матеріали беремо, де дешевші/дорожчі, бо так точно ліпше. Добре ще, якщо є проект. Деколи буває, що приходиш на вже збудований за «польським проектом» будинок – тобто за картинками з інтернету, а інженером там був дядя Міша, той, який фундамент лив. А деколи приходить клієнт зі «своїм проектом», який створений у безкоштовній програмі для «креслення».

То до чого я веду: для всього є спеціаліст! На великих будовах є такі штуки як відділ постачання, головний інженер із технічного нагляду, головний архітектор, який навіть може і не бути автором проекту.

Якщо у вас квартира до 50 метрів квадратних чи більше 160 – немає значення – етапи ремонту там однакові. Принципово відрізняються процеси в громадському приміщенні, квартирі та приватному будинку. Для цього вистачить поспілкуватися з будь-ким, хто має досвід у будівництві, і вам стане зрозуміло – братися до справи самотужки чи наймати весь відділ постачання на чолі зі старшим менеджером із чистоти.

222x79ee0c3f24805f50b7e2acaa7b1ac3d4.jpg

У процесі роботи потрібно контролювати кожен етап: до початку – чи немає помилок і нестиковок, у процесі – де слабка ланка, і по завершенню – якість і відповідність завданню. Чим більш об’ємний етап, тим на більшу кількість частин його потрібно розбити. Наприклад, підготовка цегляних стін під пофарбування: підрахувати, замовити та привезти матеріал, розмістити його так, щоб не заважав, і не переміщувати його більше. Весь цей етап зараз заміняє одна послуга – машинна штукатурка. Коли хлопці привозять все своє, виставляють маяки, і поки ти ганяв поблизу за канапкою, вже миють обладнання та вимагають гроші, бо насос стоїть на вулиці і жодні мішки нікуди не потрібно носити.

Тут, власне, треба забруднити руки: взяти правило й водяний рівень (можна лазерний нівелір), щоб перевірити на рівність. Якість розчину залежить від використаного матеріалу та пропорцій. Також потрібно перевірити, чи не «закидали» зайвого. Далі шпаклівка – тут усе так само, тільки перевіряти потрібно з лампою максимальної потужності, щоб побачити кожну раковину та горбик. Тут уже хто як: те, що за шафою чи ліжком, не рахується, або навпаки – все має бути ідеально, я люблю другий варіант.

Усі ці перевірки варто проводити тільки після ґрунтування та нанесення першого шару фарби – так найкраще видно всі недоліки. Також дуже важливою є чистота й охайність: усе сміття повинно бути вивезеним, у приміщенні не має пахнути нічим, крім гіпсу та фарби, а те, що не стосується шпаклівки, повинно бути чистим. Якщо десь сліди шпаклівки, фарби чи малярної клейкої стрічки, чи тухлі помідори в куточку приросли до підлоги – хай поправляють.

У крайнощі вдаватися також не варто, але чітко виконаний кожен етап – це запорука хорошого враження від усього процесу. А якщо немає бажання чи часу займатися такими речами, вам обов’язково потрібна людина, яка буде робити це за вас. І називайте її хоч П’ятниця, але, на жаль, і її доведеться контролювати.

Данило

Ще до початку проектування: ми не беремося за розробку чи реалізацію, якщо ідея клієнта не витримує нашої критики, або просто нам не подобається

Данило Кошулинський
Презентація компанії
Аналізуємо, проектуємо, втілюємо. А ви насолоджуєтесь!