Як вибрати без досвіду?

Як вибрати без досвіду?

 

Дороге не завжди якісне, якісне не завжди зручне, а зручне не завжди те що треба

 

І - Італія

 

Часто коли маєш справу з новим і ще незвіданим тобою, стикаєшся зі стереотипами:

  • Іспанська плитка!

  • Австрійська сантехніка!

  • Італійські меблі!

  • Французькі круасани!?

До чого тут круасани? Бо булочка завжди булочка, якщо пекар адекватний. Так, ідея і назва пішли з Франції, але зараз усі вміють їх випікати. Така ж ситуація зараз є на будь-якому ринку, в тому числі всього що стосується будівництва і ремонтів: естонці роблять дивани подекуди кращі і дешевші італійських, деяка українська плитка краща і дешевша деякої іспанської, є польська сантехніка, якою краще укомплектувати об’єкт замість аналогічної «австрійської» китайського виробництва. Щоб не повестись на стереотипи, варто спочатку  розібратись хто, що, яким чином і з яких матеріалів виготовляє.

Пропоную почати з Італіїї, і якщо буде цікаво, то напишу ще про щось.

Італія - шикарна країна - завжди зустрічала нас сонцем, свіжою випічкою і витриманим вином. Та й люди, що їх доводилось зустрічати, були приємні….дивакуваті, але приємні. Тому треба бути готовим, що й продукція італійська буде мати «особливості», про які виробник навіть не згадує.

От, наприклад, звичайна рушникосушка. Вірніше, не звичайна, а дорога. Власник фабрики дуже гордиться налагодженим виробництвом:

- Латунь італійська, найвищої якості, кількашарове …..пройшло 15хв…….контроль якості на етапі пакування, можна підключати до будь-якої системи опалення,… так, маєте питання?

- А зсередини чимось покриваєте? ,

- Ні, навіщо? Це ж Латунь! ,

- Та просто, їх якщо до системи рециркуляції гарячої води підключити, з крана зелена вода тече, бо то ж латунь…. ,

- ТА!?

Звісно, можна купити українську рушникосушку з німецької нержавійки, а можна купити якіснішу італію за ті ж гроші, чи німецьку. Але суть не в альтернативах, а в очікуваннях від продукту.

Якось нам довелось три місяці чекати на крутецькі меблі в дитячу. Крутецькі? Бо за такі гроші їм би краще було виявитись не менше ніж крутецькими. Або їх би мали доставити чарівні єдинороги, які потім самі ж і зібрали б увесь гарнітур та ліжко. Ще й підмели б за собою. Тимчасом в реальному світі замовлення доставили на центральний склад в коробках у Зібраному стані! Про що попередити мали, але забули. Відповідно авто доставки не підійшло. Наймаючи бригаду вантажників з вантажівкою, ми розуміли що доведеться розбирати або меблі, або будинок. На щастя виявилось, що обійдемось звичайним демонтажем дверей, бо меблі ж якісні: усе надійно скручено, та ще й склеєно, а потім зашпакльовано і пофарбовано, розписано і полаковано:) Коли ми врешті знайшли ключ від дверцят шафи у мішечку в шухляді приліжкової тумби, нас розчарувало ліжко: підіймальний механізм ламелей не зачинявся. Поки нас переконували, що то просто треба механізм перевести в «робочий режим» ми знайшли позначки на двох газових підіймачах: мінімальна робота на стиск від 1000Н (minimum workload 1000H) Виходить що дитина з матрацом має важити 200 кг? Замінили весь механізм безкоштовно…через півтора місяці…Підсумовуючи: справді приїхало краще ніж на зображенні, але перше враження, після усіх нюансів: ГА!? З простішими меблями і близько таких нюансів не виникало.

196xf8249e0985ecea6eda79b56ae0b6f53f.jpg
196x01702c3174ffdb7c8c40f35f6704dacc.jpg
196xe3f70a6b053e95f223dde3746dd78a52.jpg

Меблі не єдиний приклад. Варто згадати випадок з плиткою. Я, особисто, дуже не люблю іспанську плитку: переважно вона довше їде ніж італійська (іспанія, звісно, далі), має застарілий дизайн, і дуже крива. Тому, поки говоримо про Італію, згадаю що треба остерігатися новинок. З новими колекціями простіше: представили, не пішло, зняли з виробництва - тут досить збільшити запас на 2-3% і все буде добре. А от новий виробник - це вже щось. Не даремно з ними досі ніхто не працював. Ось, наприклад, випадок з фабрикою «Л». Чи то на складі фабрики «Л», чи то у відділі комплектації, працює загадковий робітник Ф. Можливо, він підробляє тестувальником на спиртозаводі, можливо має якісь вади. П’ять разів фабрика Ф надсилала нам одне і те ж замовлення. Перший раз переплутали замовлення з іншим, і надіслали комплектацію не в тому кольорі. Другий раз надіслали плитку в потрібному кольорі, але неправильну комплектацію. Довелось частину повернути, а частину чекати. Третій раз приїхав потрібний колір, але частина плитки була інакшої форми, ніж у замовленні. Коли плитка приїхала потрібної форми, то виявилось що це брак: колір був дивним, відсутнім в каталогах. Четвертий раз італійці замінили усе замовлення, і воно знову приїхало не в тій кількості, що потрібно. П’ятий  раз у замовленні було на 30% більше плитки, ніж потрібно :) Об’єкт здали, вийшло кльово, фотографувати, звісно, не можна.

Усі ці історі прості і не спричинили проблем, які неможливо виправити. Але справа в тому що я стикаюсь з таким кожен день, а для клієнтів які ремонт роблять раз( і не раз в скількись -там років, а один раз) - це кінець світу. Тому обирайте потрібне саме вам, а не згідно стереотипам чи пораді друга. Інакше, абсолютно невідомо який буде результат.

197xacbe78cf0bd8dcd512f9026844a1de4b.jpg
197x411e48c078e5080dd17cfa26faebe6f3.jpg
197x6beb78aba23393d7dc88b72754615c53.jpg

Данило

Ще до початку проектування: ми не беремося за розробку чи реалізацію, якщо ідея клієнта не витримує нашої критики, або просто нам не подобається

Данило Кошулинський
Презентація компанії
Аналізуємо, проектуємо, втілюємо. А ви насолоджуєтесь!